Piteba el yağı ekpresörü ile soğuk preslenmiş yağ yapın.

Piteba petrol deşarjı, evde kullanım için küçük, el ile kullanılan bir prestir. Standart baskı (standart kapak ve ayar cıvatası) ile, tüm tohumlardan ve fındıklardan% 25'den fazla yağla yağ basarsınız. Bundan böyle, çok çeşitli tohumlardan kendi yağına basarsın

EŞSİZ TASARIM

Bu Piteba tasarımı el kranklı yağ ekstraktörü, yüksek yağ içeriğine sahip tüm tohum ve fındıktan gelen yağ basıncı. Bu, Hollanda'da yapılan orijinal iyi işleyen basın.

UYGUN FİYAT

Gerçekten işe yarayan bir basın için rekabetçi bir fiyat. Bu manuel diy küçük yağ pres makinesi, kendi soğuk preslenmiş tohum yağı yapmak için düşük fiyatlı bir Hollandalı kaliteli araçtır.

TAVSİYE

Nasıl yağ çıkarabilirim? Ceviz, susam tohumu, hindistancevizi, yerfıstığı, zeytinyağı ve diğer pek çok şeyden dolayı size yardımcı oluyoruz. Sorularınız veya sorunlarınız, lütfen bizimle iletişime geçin!

SÜRDÜRÜLEBİLİR

Yerel tohumlardan ve fındıklardan yağ elde etmek için manuel yağ ekstraktı. Kendi kas gücünüzle, evde üretilen zeytinyağı için yağın çeşitli tohumlardan, hatta zeytinlerden sıkıştırabilirsiniz.

Soğuk sıkım yağ nasıl çıkarılırl: 
Videolar ve görüntüler basitliği gösterir.

Sayfanın alt bölümünde ayrıntılı kılavuzlar bulunmaktadır.

Ne kadar kolaydır?

Önce videoya bakın. Her şeyi çok açık gösterir.

el kumandalı

Elektrik motoru

Sıkma

Presi tohumlar veya fındıklarla doldurun ve kolu çevirin. Yağ, yağ yarığından presten dışarı akar. Pres küspesi kapaktan çıkarılır.

Bir kilodan ne kadar yağ çıkarabilirsiniz?

Daha fazla bilgi >

Yağ

Sıkılan yağ presten çıktığında bulanıktır. Berrak yağ istiyorsanız biraç gün oda sıcaklığında bekletin. Yağ berraklaşır.

Montaj

Presi, yanında verilen cıvataları kullanarak sağlam bir masaya veya çalışma tezgahına monte edin.

Daha fazla seçenek için görüntüye tıklayın.

Bileşenler

Pullu vidayı pres tüpüne kaydırın. Presteki kapağı ve ayar cıvatasını sıkın. Vidanın şaftındaki muyluyu kaydırıp sabitleyin. Şimdi de huniyi girişe yerleştirin. EasyFill setinin hunisini kullanın.  Bir PET şişesinin üst bölümünü keserek alternatif bir huni yapılabilir. Yağ için bir kâse veya kap ve küspeyi toplamak için bir kap bulun.

Isıtma

Şişeye kandi yağı (parafin yağı) doldurun ve presin altında lastik bantla sabitleyin. Şimdi küçük ocağı açın ve 10 dakika kadar bekleyin. Pres artık ısınmıştır, böylece daha fazla yağ üretilecektir. Soğuk sıkım yağ olarak kalır (yağ sıcaklığı 40 ° C altındadır). Yağın çok ısındığını düşünüyorsanız biraz daha küçük bir alev kullanın. 25 ° C (tropik koşullar) üzerinde genelde ocağın kullanılmasına gerek yoktur.

Ayar cıvatasının ayarlanması

Ayar cıvatasıyla basınç ayarlanabilir. Ne kadar sıkarsanız presteki basınç o kadar artar. Bazı tohumlar ve fındıklarda ayar cıvatası kullanılmaz. Çoğu tür için ayarı belirledim. Listede olmayan bir şeyi sıkmak istiyorsanız denemeniz yeterli.

Daha fazla bilgi  >

Pres küspesi

Pres küspesi için her tür uygulama vardı. Örneğin fıstık veya ceviz küspesi kavrulduktan sonra yenebilir. Diğer fındıklar ve tohumlar hayvan yemi veya gübre olarak kullanılabilir.

Su

Bazen beklenmedik sorunlarla karşılaşırsınız. Pres küspesi, taş gibi sert olur ve yağ üretilmez!

Panilemeyin çünkü bu sorunu çözmek çok kolaydır. Kılavuzun 2. sayfasında tarif edildiği gibi tam (“Bilgi” altında sayfanın altında bulunur) ve şekillerde gösterildiği gibi az miktarda su ekleyin. Tohumları aletle tartın, 1 tatlı kaşığı su ekleyin, biraz çalkalayın ve 48 saat (küçük tohumlarda 24 saat) bekletin.

Daha fazla bilgi   >

Yardım

Sıkma işlemi başarısız olmasının ne kadar can sıkıcı olduğunu biliyorum. Talimatları dikkatle izlediniz ve akla gelen her şeyi denediniz, ama yine de başarılı olamadınız mı? Bu durumda: “İletişim” (görev çubuğunun üstünde) bölümünü kullanarak bana bir eposta gönderin, en kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım. Kendim de üretimde düzenli olarak çalıştığım için cevap vermem biraz sürebilir çünkü çağrı merkezi veya otomatik cevaplandırma yok. Sorularınızı bizzat ben cevaplayacağım.

Tea tree seed and Chia

Argan

Walnoot

Koolzaad

Castor olie

Jatropha

Cocos olie

Loading...